חיוך מעוצב בזמן קצר – כל מה שצריך לדעת על ציפויי שיניים באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית - ד"ר שאדי עבדאללה

חיוך מעוצב בזמן קצר – כל מה שצריך לדעת על ציפויי שיניים באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית

חיוך מעוצב בזמן קצר – כל מה שצריך לדעת על ציפויי שיניים באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית

ציפויים אסתטיים לשיניים הם מהטיפולים המבוקשים ביותר בעולם רפואת השיניים האסתטית ובפרט כאשר מדובר על ציפויי חרסינה. אילו סוגים של ציפויים קיימים? כיצד בוחרים את הציפוי הנכון? מהם שלבי הטיפול? והאם ניתן להתרשם מהתוצאות עוד בשלב התכנון? התשובות כאן במאמר.

ציפויי חרסינה – סוגים, יתרונות ויישומים.

ציפויי החרסינה הם ציפויים דקים מאוד בעובי של כ-0.5-0.3 מילימטרים שמודבקים על שטחה החיצוני של השן. הציפויים משמשים אותנו לעיצוב צורת השיניים ומראה החיוך בהתאם לרצונו של המטופל. עם זאת, בהקשר זה חשוב – להדגיש כי לעיתים המטופל רוצה חיוך יפה, אך הוא אינו יודע להגדיר את מאפייני החיוך במונחים מקצועיים (דבר טבעי כפי שניתן להבין) ולכן לשירותו אנחנו מעמידים את יתרונותיה של הטכנולוגיה שמשנה לחלוטין את הדרך שבה נעשו בעבר טיפולי ציפויי שיניים מקצועיים.

יתרונות ציפויי השיניים:

לפני שאפרט על הטכנולוגיה הזמינה כיום, חשוב לי להדגיש שציפויי השיניים שומרים על שיניים חזקות, וכאשר הם מודבקים בתהליך מקצועי ומדויק ובהתאם לפרוטוקולים מחמירים, הם עמידים לשנים רבות, שומרים על צבעם, ועל צורתם ולא גורמים לנזקים בשכבת השן החיצונית.

דגש נוסף, כיום אנחנו מעודכנים בפיתוחים מתקדמים מאוד בעולם האסתטיקה ובפרט בתחום ציפויי השיניים מחרסינה, כך שאנחנו יכולים לבחור כל ציפוי בהתאם למאפייניו הייחודיים של המטופל: גודל שיניו, מראה השיניים הרצוי, צורך בסגירת מרווחים ועוד – שכן כל מקרה מכתיב מהו סוג הציפוי שייבחר לקבלת התוצאה הטובה ביותר. הציפויים לא מגבילים את תפקודי הפה, אלא להיפך, המטופל יכול לתפקד עם הציפויים באופן מלא וללא חשש, משום שהציפויים מודבקים באמצעות דבק חזק ומיוחד הם הופכים לחלק בלתי נפרד מהשן וכפי שציינתי נשמרים עמידים בגוונם המקורי לשנים רבות.

נוסף לכך באמצעות הציפויים ניתן לפתור בעיות אסתטיות רווחות לרבות סגירת מרווחים בין השיניים, יישור שיניים במקרים מסוימים, שיפור גוון השיניים ושיפור גודל השיניים. מחקרים שנעשו בתחום אף מוכיחים שהציפוי תורם לחיוך ולחשיפה של רגשות שמחים והביטחון העצמי ושמחת החיים עולים.

שילוב של טכנולוגיה לקבלת תוצאות מדויקות ויפות יותר

במרפאתי בחרתי לעבוד בשיטה חדשנית ובשילוב של אמצעים חדשניים כמו סורקים דיגיטליים המקלים על תהליך תכנון הטיפול ומאפשרים לחזות בתוצאות הסופיות עוד לפני ביצוע פעולה כלשהי בחלל הפה. בשיטת עבודה זו מגולמים יתרונות נוספים כמו מהירות הטיפול והאפשרות לבנות מספר תבניות עד להגעה לתוצאה הסופית, אך מעבר לכך באמצעות הטכנולוגיה אפשר להשיג את היעד המשמעותי ביותר בעיני, מראייה של רופא מטפל, היכולת לאפשר למטופל להיות מעורב בכל היבט ובכל החלטה בתהליך ולמצוא בדיוק את מה שהוא מחפש.

כפי שציינתי, אני עובד בשיטה חדשנית הכוללת טכנולוגיה של סורקים ומחרטות ופועל על פי עקרונות אסתטיים שאותם למדתי באוניברסיטת King's Collage בלונדון לאורך שנים, בדרך זו אני יכול להתאים את שיטת הטיפול למטופל ולהגיע לתוצאות אסתטיות מיטביות עבורו.

לא פעם מטופלים מגיעים למרפאה ולא יודעים להסביר מה הם רוצים, הם יודעים להצביע על נקודות כלליות כמו חיוך יפה, או גוון מסוים, אבל לא יודעים להגדיר בדיוק מהן הפעולות שיש לבצע כדי להגיע לתוצאה, בנקודה זו אני משלב את הטכנולוגיה הדיגיטלית כדי לסייע להם להיות מעורבים עד הפרט האחרון בתהליך קבלת ההחלטות עד להגעה לתוצאה הנכונה עבורם.

שילוב של טכנולוגיה דיגיטלית עוד בשלב התכנון

בשלב הראשון לתהליך הציפויים אני מודד את חלל הפה של המטופל באמצעות סורק אינטרה אורלי, הסורק מצלם את חלל הפה, מודד אותו ומעביר את המידות לתוכנת מחשב. בשלב הבא תוכנת המחשב ממירה את המידות לאב-טיפוס או לתבנית ממשית, שאותה ניתן להרכיב בפה המטופל כדי לסייע לו להעריך כיצד תיראה התוצאה הסופית. כפי שציינתי, כיוון שאנחנו עדיין נמצאים בשלב התכנון הראשוני הרי שהכל אפשרי, ולכן על התבנית אנחנו יכולים לציין מה גודל השיניים הרצוי, כיצד למקם את הציפוי), איזו צורה תהיה לשיניים ואיזה גוון, המטופל יכול לראות את התבנית בחלל הפה, מרחוק ואף באמצעות צילום מוגדל. ואם הוא לא שלם עם התוצאה – אפשר ליצור לו תבנית חדשה.

הגמישות והמעורבות המטופל הם לב העניין פה.

בוודאי שהתהליך הופך לפשוט וברור יותר כאשר יש ברשותנו סורקים ומחרטות, שמאפשרים את הגמישות המתבקשת במהירות הבזק. אחרי הכל חיוך הוא מרכיב יסודי בזהות שלנו ותפקידי כרופא שיניים הוא ליצור את החיוך המיטבי עבור כל לקוח ולקוח, ולכן רק לאחר שהגענו לתבנית ולעדכונים המתאימים ביותר לרצונו של המטופל אני וצוות המרפאה מתחילים לעבוד על השיניים.
לסיום, חשוב לי להוסיף בנימה אישית יותר, שמבחינתי, ההתאמה האישית, תיאום הציפיות ושיקוף התהליך הופכים את המטופל לשותף פעיל במסעו לקראת החיוך המיטבי עבורו, חשוב לי מאוד שהתוצאה הסופית תיקבע בהתאם לנקודת המבט שלהם ולא נקודת המבט שלי כרופא. מידות דיגיטליות, בניית תבניות מותאמות אישית וקשב הם הבסיס לתהליך מיטבי, שמעלה את רמת שביעות הרצון של המטופלים ומאפשר לי להתאים עבורם את הטיפול המדויק ביותר בהשוואה לעבר.

ד"ר שאדי עבדאללה, מנהל המרכז לרפואת שיניים ואסתטיקת הפה בצפון תל-אביב. מציע טיפולי שיניים מורכבים בטכנולוגיה חדשנית ובמקצועיות ללא פשרות. ד"ר עבדאללה הוא בוגר לימודי רפואה בעל רישיון ישראלי וכן בוגר לימודי תואר שני ברפואה אסתטית מטעם King’s College שבלונדון, מרפאתו פועלת משנת 2018 ומציעה מגוון רחב של טיפולים בטכנולוגיה מתקדמת רבות ציפויים וכתרים אסתטיים וטיפולים נוספים, אשר מאפשרים לשמור על שיניים בריאות לאורך זמן. המרפאה עובדת עם מיטב המעבדות, ודוגלת בשירות אישי ואיכותי לכל מטופל.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​