שיקום פה - ד"ר שאדי עבדאללה

שיקום פה

תתרגלו לחייך – כיצד מבוצע שיקום פה איכותי ומהיר באמצעים דיגיטליים?

שיקומי פה שנעשים במועד חוסכים למטופל זמן רב ומונעים עוגמת נפש. ד"ר שאדי עבדאללה בעל מרפאת השיניים "קונפידנט" בתל-אביב מסביר על שיטות השיקום המתקדמות שמבוססות על טכנולוגיה וחוסכות למטופל זמן המתנה, מצמצמות את כמות הביקורים במרפאה ומאפשרות להגיע לתוצאות יפות ומותאמות יותר לנתוניו.

שיקום פה הוא מושג רחב – באילו סוגי טיפולים מדובר?

שיקום פה הוא שם כולל לשיקום שיניים טבעיות או שיקום על גבי שתלים, בין אם מדובר בכתרים – כתר בודד או שן על כתר – ובין אם מדובר בגשר שמחבר שיניים וממלא חללים ריקים – גשר על שתלים, גשרים ללסת שלמה או מלאה, ציפויים וטיפולים שמבוצעים לאחר השתלת שיניים או לאחר טיפולי שורש.

מה ההבדל בין טיפולי שיקום פה שנעשים בשיטה הרגילה לבין טיפולי שיקום פה שנעשים בשיטה החדשנית- דיגיטאלית?

במשך שנים ארוכות היה נהוג לשקם את חלל הפה בשיטה הרגילה שכוללת מדידה של השיניים באמצעות הנחת חומרים דמויי פלסטלינה על הלסת או על השיניים, העברת המידות לטכנאי מעבדה, ביצוע מדידה נוספת ותיקונים ואם צריך חזרה על התהליך שמשכו הממוצע נע בין שתיים לבין שלוש פגישות נוספות עד למסירת השיקום הקבוע. כיום, בזכות השיטה החדשנית שמבוססת על מכשירים, מחשבים ועל סורקים אינטרה אוראליים אפשר לקבל את השיקום הקבוע עוד ביום שבו בוצע הטיפול השיקומי בין אם מדובר בטיפול שורש – ובין אם מדובר בשן שעברה חידוש, צורך בסתימה יצוקה, גשר מעל השיניים או שתל.

שימוש בסורק אינטרה אורלי מקצר את התהליך ומביא לתוצאות מדויקות יותר.

ההבדל העיקרי בין השיטה החדשנית לבין השיטה הרגילה הוא באופן ביצוע המדידות, וכפי שציינתי, בשיטה הרגילה המדידות מבוצעות בשיטה פחות נוחה ונעימה למטופל, שמצריכה זמן והעברת התוצר למעבדה לצורך עבודה נוספת, ואילו בשיטה החדשנית המדידה מבוצעת באמצעות סורק אינטרה אורלי. במרבית המקרים בהם אנחנו משקמים שיניים באמצעות כתרים ניתן יהיה לחרוט את הכתר הקבוע למטופל במחרטה שנמצאת במרפאתי כך שתוך יום אחד ואף בפגישה אחת המטופל יכול לקבל את הכתר הקבוע שנעשה בתהליך מהיר, יעיל ובטוח וליהנות מתוצאות איכותיות ותואמות יותר את מאפייניו.

אדגיש בזאת שתהליך זה נכון גם לגבי טיפולי שיקום על גבי שתלים, שבו אנחנו סורקים את חלל הפה של המטופל באמצעות מצלמה דיגיטלית ומקבלים תמונה תלת-ממדית הכוללת את המידע הדיגיטלי לשן שיש להכין או לשקם ואף את המידע שישמש אותנו להכנסת הסד המנחה לצורך ביצוע ההשתלה בפועל. תהליך זה מהיר מאוד, נמשך דקות ספורות בלבד, ולא מצריך הנחת חומרים בחלל הפה.

שיקום פה שנעשה בשילוב אמצעים דיגיטליים מאפשר להגיע לתוצאות מהירות יותר בתהליך נוח יותר למטופל. אילו יתרונות נוספים יש לשיטה החדשנית מבוססת הטכנולוגיה?

מעבר ליתרונות אסתטיים ולתוצאות מדויקות, עמידות, איכותיות ויפות יותר, שאין להפחית מערכן, חשוב להדגיש את החיסכון בזמן, משום שהמטופל לא נדרש לתהליך שמשכו עשוי להגיע לשבועות ואף לחודשים – בהתאם למורכבות המקרה – והוא יכול לקבל גם שיקום מורכב מאוד תוך פגישה אחת או שתיים לכל היותר, כפי שציינתי, התהליך מהיר ויעיל יותר עבור המטופל, חוסך זמן טיפול וביקורים חוזרים במרפאה וזאת מבלי להתפשר על רמת הדיוק – משום שהמדידה נעשית בגישה טכנולוגית שמאפשרת להגיע לתוצאות האיכותיות ביותר שיש כיום. מעבר לכך חווית הטיפול משתפרת ומותאמת יותר למטופל.

אילו היבטים נוספים נכללים בתחום השיקום הקבוע?

המגמה הנוכחית ברפואת השיניים היא לצמצם ככל הניתן את השימוש במתכות בחלל הפה, ולכן במרפאתי אנחנו משתמשים בשיקום קבוע ללא מתכות שכולל כתרים מסוגים שונים של חרסינה במבחר גוונים, אשר מאפשר התאמה פרטנית ומדויקת יותר למטופל – כתרים אלו, שנעשים ללא מתכת איכותיים ומאופיינים במראה אסתטי יותר, ויתרה מכך – הם ידידותיים יותר לחלל הפה ולחניכיים.

נוסף לכך שיטות העבודה החדשות המבוססות על הטכנולוגיה מאפשרות להאיץ את הטיפול גם במקרי חירום, ולכן תוך דקות ספורות מהרגע הגעת המטופל למרפאה אנחנו יכולים להכין עבורו שן זמנית ולייעל את תהליך השיקום הסופי. בדרך זו אנחנו יכולים לעבוד בצורה מדויקת ומהירה יותר תוך הקפדה על דיוק והגעה לתוצרים איכותיים ברמה מתקדמת.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​